o mně

Kdo stojí za tímto blogem?

Stojí za ním někdo, kdo si nechce na nic hrát. Pocházím z malého města Šumperk a nijak zvlášť se neliším od ostatních. Jmenuji se Tomáš Rychtařík a vyrůstal jsem v rodině, kde finančním vzdělání probíhalo stylem: ,,Nauč se šetřit, jednou se ti to bude hodit“.
O financích jsem se toho tak moc nedozvěděl, každopádně rodičům nic nezazlívám. Byla tenkrát jiná doba.

Jak jsem ale dospíval, měl jsem jednu vizi.

Byl to sen kluka  ve 13 letech stát se vojákem z povolání. Chtěl jsem mít  nevšední práci s  trochou adrenalinu a tak jsem se vydal právě touto cestou. Vystudoval jsem vojenskou střední školu v Moravské Třebové a od roku 2016 aktivně sloužím. Mé finanční vzdělání ,,začalo“ ten samý rok, kdy jsem si založil jeden podílový fond s velice,, výhodnými“ podmínkami  a měl jednu ne moc pozitivní zkušenost s podvodným projektem na bázi Ponziho schéma. Při této zkušenosti jsem udělal řadu klasických chyb jako třeba: 

  • půjčka na investici samotnou 
  • myslet si, že stabilní výnos 4-7% týdně je normální nebo třeba 
  • neověření si základních informacích o projektu samotném (bussines model,licence, auditoři a jejich pravosti). 

Musím však paradoxně říct, že zpětně je tato zkušenost pozitivní. Protože spálit se hned na začátku a nezanevřít tak nad investováním mě posunulo tam, kde jsem dnes. 

Nejdůležitější pro mě byl rok 2021, kdy jsem přemýšlel, co s větším obnosem peněz a začal jsem jako téměř každý na doporučení bankovního poradce. Jelikož jsem ale nebyl úplně spokojen s politikou těchto fondů, což se primárně týkalo jejich transparentnosti, rozhodl jsem se, že se začnu o své finance starat sám. Nevěřil jsem již všemu, co je garantované, zdarma a bez poplatků. Začal jsem se v této oblasti vzdělávat hlouběji a nakonec si vytvořil svůj vlastní pohled na věc. Stanovil jsem si jasný cíl neustále získávat nové, relevantní  informace, držet se své investiční strategie, dosáhnout finanční a časové nezávislosti a podílet se o zkušenosti s Vámi. 

Co ode mě tedy očekávat a co naopak vůbec?

Nejsem žádný poradce ani finanční guru. Jsem jen zapálenec v uniformě, co je na stejné lodi jako vy. Chodím do práce, platím daně a nemám důvod lhát a slibovat vám, že zde najdete návod, jak vydělat miliony bez rizika. Pokud chcete rychle zbohatnout na spekulativních projektech, tento blog pro vás úplně nebude. Nemožné na počkání a zázraky do druhého dne taky neumím, a proto se budu snažit střízlivě popsat a hodnotit, jaké jsou dnes možnosti, a jak se dá nad financemi uvažovat. To, jestli se mnou budete souhlasit či ne, je na každém z vás. Každopádně jsem rád i za konstruktivní kritiku, neboť oponovat si je důležité a vnese tak do konverzace spoustu nových pohledů a nápadů.

Jelikož jsem zastánce transparentnosti, chtěl bych, aby bylo vidět, kdo přesně za tímto blogem stojí. Není to však kvůli získání  nějaké popularity, to  vůbec ne. Jednoduše bych sám nečetl články od někoho, kdo se snaží předat znalosti 
a nedá ani najevo, kdo skutečně je.

Jaký je cíl blogu?

Předávat finanční osvětu a zvyšovat tak finanční gramotnost v České republice. Zároveň chci vytvořit komunitu uvědomělých lidí, kteří se nebojí o financích hovořit.

Budu rád, když články osloví i třeba jen pár z Vás, neboť každý má nárok na lepší budoucnost a s trochou snahy i na cestu k finanční nezávislosti. 

Osobně mi investování a touha po nových znalostech změnila život. Zjistil jsem, že učení není jen nudné a stresující jako to bylo na školách. Najednou vidíte svět jinýma očima a zjišťujete věci, o kterých jste neměli ani páru. Protože pokud vás něco baví a naplňuje…je to ta nejlepší forma stráveného volného času.
Myšleno obecně pro všechny činnosti.

Monetizace webu

Abych byl úplně upřímný, musím říct, že některé články budou součástí affiliate marketingu. Tudíž pokud využijete odkazy k registraci z mého webu (bude vždy vyznačeno), dostanu nějakou provizi, vás to nic stát nebude (dokonce získáte určité výhody) a podpoříte tak fungování blogu samotného. Není to ale hlavní účel mého konání, ale spíš takový bonus a třeba motivace pro vás dělat něco podobného.

BTC podpora

bc1qglp5q39qx5ems98m3jp8jygzqem9pjkttdvklp

Direct support

Obsah tvořím po večerech a kolikrát je náročné se na 100% soustředit.
Proto potřebuji hodně kávy, abych to vůbec zvládl.
Vlastně ale kafe už moc nepiju, a tak jsem spíš jenom unavenej. Kdyby jste mě ale i přesto chtěli pozvat na kávu, určitě nepohrdnu.

LN PODPORA: meles@lnbc.cz

ETH podpora

0xD444c885Af6CA9b0563554b54f4ae73C1309644d